Pamukkale Ulaşım – Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye En Hızlı ve Ekonomik Nasıl Gelinir?

Pamukkale, Denizli’ye 20 km uzaklıkta bulunan bir doğa harikasıdır. Son yıllarda hem kültür hem de termal turizmin talep görmesiyle Pamukkale’ye farklı ulaşım alternatifleri oluşturulmuştur. Pamukkale’yi ziyaret etmeyi düşünen misafirler; havayolu, karayolu ve demiryolu gibi seçeneklerden yararlanabilirler.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerden kişisel aracıyla seyahat etmek isteyenler ise bulundukları noktadan en yakın karayoluna bağlanarak Denizli’ye ve ardından Pamukkale’ye ulaşabilirler. Pamukkale’ye nasıl gidilir sorunuza daha ayrıntılı yanıt bulmak isterseniz yazımızı okumaya devam edin…

Uçakla Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye nasıl gidilir sorunuza ilk olarak Pamukkale uçak seferleri ile başlayalım. Uçakla Pamukkale’ye gitmek isterseniz en yakın havalimanı olan Denizli Çardak Havalimanı’ndan yararlanabilirsiniz. Pamukkale’ye yaklaşık 72 km uzaklıkta olan havaalanından transfer hizmetleri, taksi ve minibüsler ile otelimize ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Airlines firmaları Denizli uçak seferleri düzenliyor. İstanbul’dan direkt, Ankara’dan ise aktarmalı uçuş seferleri var. Havalimanı ile Denizli merkez arasında HAVAŞ seferleri de düzenleniyor. Denizli uçak seferleri için havayolu firmalarının web sitelerinden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Otobüsle Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye otobüsle gelmek isterseniz; Metro, Pamukkale, Has Turizm, Uludağ, Kent Turizm ve Yeni Adana gibi otobüs firmalarının Denizli seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Denizli Otogarı ile Pamukkale arası yaklaşık 18km. Pamukkale’ye yarım saatlik bir yolculuk sonucunda otobüs, minibüs ve taksi seçeneklerini kullanarak gelebilirsiniz. Denizli otogarından her 20 dakikada bir kalkan Denizli – Pamukkale minibüslerinden yararlanarak Pamukkale merkezine ulaşabilirsiniz.

Trenle Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale ulaşım alternatiflerinden biri de trendir. Vaktiniz çoksa ve Pamukkale’ye trenle gelmek istiyorsanız İstanbul – Denizli (Pamukkale Ekspresi) tren seferlerinden yararlanabilirsiniz. Yaklaşık 12 saatlik yolculuktan sonra Goncalı Tren İstasyonu’na ulaşırsınız. Goncalı Tren İstasyonu, Pamukkale’ye 11 km mesafede yer aldığı için sonrasında taksi ve minibüslerle termal bölgeye ve otelimize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Pamukkale tren seferleri hakkında bilgi almak için www.tcdd.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz.

Kişisel Araçla Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye arabayla nasıl gidilir diyorsanız farklı otoyol seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. İzmit, Adapazarı, Bursa, Ankara, Kütahya, Afyon otoyollarını kullanarak Denizli ve Pamukkale’ye ulaşabilirsiniz.

  • İstanbul’dan Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul – Pamukkale arası O-5 üzerinden 572, D650 üzerinden 598 km’dir. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan yola çıkarak İzmit Otoyolundan ilerleyecek şekilde Sapanca, Bilecik, Sandıklı, Dinor, Çardak, Karşıyaka’yı takiben yaklaşık 9 saatlik bir yolculuk sonrası Pamukkale’ye gelebilirsiniz.

İsterseniz Gebze Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa-Kütahya karayolu üzerinden Kütahya, Afyon, Sandıklı, Dinar, Çardak’tan geçerek Denizli’ye ulaşabilirsiniz. Denizli merkeze geldikten sonra Pamukkale tabelalarını takip ederek yaklaşık 25 dakikalık bir yolculuktan sonra Pamukkale’ye varmış olursunuz.

  • Ankara’dan Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale ulaşım yollarından araçla yolculuklarda Ankara’dan gelecek olan misafirleri 484 km ve yaklaşık 6 saatlik bir yolculuk beklemektedir. Ankara’dan E96 (Ankara – Afyon) güzergahında ilerleyerek Eskişehir – Konya otoyolundan Konya – Denizli mevkiine devam edebilirsiniz. Ardından Afyon – Denizli yolundan kent merkezine ulaşmış ve Pamukkale tabelalarını takip ederek dünya mirası Pamukkale’ye gelmiş olursunuz.

  • İzmir’den Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye nasıl gidilir diyenler için İzmir’den 249 kilometrelik bir yolculuk yapmaları gerektiğini söyleyebiliriz. 3,5 saat sürecek olan İzmir – Pamukkale yolculuğu için Aydın otoyolunu kullanabilirsiniz. Aydın Denizli karayolunu takiben Sarayköy ilçesini geçtikten sonra kent merkezine girmeden Pamukkale tabelalarını takip ederek Pamukkale’ye gelebilirsiniz.

  • Antalya’dan Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye arabayla nasıl gidilir diyorsanız Antalya güzergahında 4 saatlik ve 243 kilometrelik bir yol kat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Antalya otoyolunu takip ederek Denizli girişinden kent merkezine ulaşabilir ardından Denizli’nin yaklaşık 20 km uzağında bulunan Pamukkale’ye devam edebilirsiniz.

  • Bursa’dan Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Kişisel aracıyla Pamukkale’ye gelecek olanlar için son olarak Bursa’dan Pamukkale’ye nasıl gidilir sorusunu yanıtlayalım. Bursa – Pamukkale arası en kısa 438 km’dir. Dileyen tatilciler Mustafakemalpaşa’dan Balıkesir otoyoluna doğru ilerleyerek Soma, Akhisar, Salihli, Alaşehir ve Sarayköy’ü geçerek Pamukkale’ye gelebilirler.

İsteyen misafirler ise İnegöl’den Kütahya yolunu takip ederek Banaz, Sivaslı, Çivril güzergahından Pamukkale’ye ulaşabilirler.

Denizli Merkezden Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale ulaşım alternatiflerinden bahsettikten sonra otobüs, tren ya da aracıyla Denizli merkezine gelenler için nasıl Pamukkale’ye gideceklerinden söz edelim. Pamukkale travertenleri merkeze oldukça yakın bir konumda olduğu için minibüs ve taksiyle ulaşım sağlanabilir. Denizli şehir merkezinden 20 – 30 dakikada bir kalkan dolmuşlarla travertenlere ulaşmak hem ekonomik hem pratiktir.

Özel araç ile gitmek isteyenler ise kent merkezinde Ankara Bulvarı çıkışından sonra Develi güzergahında ilerleyerek yaklaşık 15 km sonra Pamukkale travertenlerine ulaşmış olacaklar.

Denizli Otogardan Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Denizli Otogarı Pamukkale’ye 18 km uzaklıkta yer alıyor. Otobüs ile Pamukkale’ye gelecek olanlar otogardan düzenli aralıklarla kalkan minibüs seferlerinden yararlanabilirler. Taksi ve araç kiralama seçenekleriyle de Pamukkale’ye yolculuk yapılabilir.

Pamukkale Pınar Otel’e Nasıl Ulaşılır?

Otelimiz Traverten Sokak ve Hierapolis’e 500 metre uzaklıkta olması nedeniyle kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir lokasyona sahiptir. Otelimize gelmek için ilk olarak Denizli’ye ulaşmanız ve ardından Pamukkale bölgesine seyahat etmeniz gerekmektedir.

Otelimize gelirken yol tarifi almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Google Maps’te yer alan otel konumumuzdan da yararlanarak kişisel aracınızla tesisimize gelebilirsiniz. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız…

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yaptırın
Rezervasyon Yaptırın +90 (536) 643 80 29