Pamukkale Seyahatine Çıkacaklara Öneriler

Termal Tatile Giderken Yanınıza Neler Almalısınız?

Pamukkale pamuksu görünümdeki travertenleriyle ünlü olsa da antik kentleri, şelaleleri ve mağaraları, kaplıcaları ve termal tesisleriyle de biliniyor. Doğal ve tarihi güzelliğin bir araya geldiği bu eşsiz coğrafya her tatilci kitlesine hitap ediyor.

Şehrin kalabalığından uzaklaşarak rahatlamak ve dinlenmek için tercih edilen Pamukkale’de şifa dağıtan kaplıcalara, mağaraları gezmek isteyenlere, yamaç paraşütü yapacak olanlara ya da sadece travertenleri görmeye gelenlere seyahat önerilerimiz var!

Pamukkale tatilinizin sorunsuz geçmesini istiyorsanız listemizdeki hususlara dikkat edin, Pamukkale seyahat önerileriyle bavulunuzu hazırlayın, pişman olmayın…

Pamukkale Gezisinde Nelere İhtiyacınız Olacak?

Bahsettiğimiz gibi Pamukkale’de yamaç paraşütünden trekkinge, balon turundan mağara gezisine kadar farklı aktiviteler var. Tatilinizde bu aktiviteleri yapacaksanız ya da sadece dinlenmeye gelecekseniz Pamukkale’yi daha iyi tanımalısınız.

Pamukkale’ye kış mevsiminde gitmeyi düşünüyorsanız bavulunuzda kışlık giysilerin yanında mevsimlik giyeceklere de yer vermelisiniz. Denizli, Ege Bölgesi’nde yer aldığı için şiddetli kış soğuklarıyla karşılaşmazsınız.

Pamukkale’ye yaz mevsiminde gitmek istiyorsanız da yazlık kıyafetlerinize ek olarak mayo ve bikini, şapka, güneş kremi, terlik vb. kıyafet ve aksesuarlara da ihtiyacınız olacağını bilmelisiniz. Termal havuzlara ya da antik havuzlara girmek isterseniz mayo ve bikini giymeniz gerekecek.

Pamukkale’de yamaç paraşütü, balon turu ve trekking gibi aktiviteleri yapmak isteyenler ise mutlaka rahat spor ayakkabılar ve giysiler getirmelidirler. Şort, tişört, şapka ve bandana gibi kıyafetler doğa sporu yaparken rahat hareket etmeyi sağlayacak.

Kaplıcalara Giderken Bunları Unutmayın!

Pamukkale seyahat önerileri yazımızda elbette termal tatil tavsiyeleri de yer alacak. Kaplıcaya giderken alınması gerekenler neler bunlardan bahsedeceğiz. İlk olarak gideceğiniz otelin termal ya da butik bir tesis olup olmamasına göre imkanlarını incelemeniz gerekiyor. Buna bağlı olarak eksikleri tamamlamak size kalacak.

  • Termal tatil önerileri olarak öncelikle küçük bir valiz tercih etmenizi söyleyebiliriz. Kalacağınız gün sayısına bağlı olarak otelin imkanları dahilinde yanınıza ekstra eşya almanız gerekmeyebilir.
  • Kaplıcaya giderken alınması gerekenler arasında en önemlisi mayo ve bikinidir. Kışın da yazın da gitseniz Pamukkale’de kaplıcalara ve havuzlara girerken mayo ve bikiniye ihtiyacınız olacak.
  • Kaplıca tatili yaparken kendiniz temizlenmiş ve yenilenmiş hissedeceksiniz elbette. Ancak yanınıza kese almayı unutmamalısınız. Termal oteller genellikle bu ihtiyacınızı karşılasa da kişisel bir kese setinizin olması faydalı olacaktır.
  • Pamukkale seyahat önerileri listemizde havlular da var. Unutmayacağınızı biliyoruz ancak Pamukkale tatilinde en çok ihtiyacınız olacak şey havlu. Otelde havlu temin edilse de antik havuzlara ya da diğer kaplıcalara giderken kendi havlunuzu götürmek isteyebilirsiniz.
  • Termal tatil önerileri listemizde terlikler de olacak. Özellikle yazın Pamukkale’ye gidiyorsanız hem çevreyi gezerken hem de havuzları kullanırken sıkça terlik giyeceksiniz. Bu nedenle birkaç çift terlik almayı unutmayın.
  • Nemlendirici ve vücut bakım ürünleri de termal tatilinizde ihtiyaç duyacağınız şeylerdendir. Gün boyu sıcak kaplıca sularında vakit geçirirken cildinizin yenilendiğini de hissedeceksiniz. Bu yenilenmeye vücut bakım ürünleriyle katkıda bulunabilirsiniz. Günün sonunda cildinizi nemlendirdiğinizde kaplıca ortamında cildinizin kaybedeceği nemi tekrar kazanmış olursunuz.
  • Saçlarınız için de mutlaka saç kremi getirin. Tuzlu kaplıca suları saçlarınıza zarar verebilir.
  • Termal otele giderken alınması gerekenler arasında ilaçlar da olmalı. Kaplıcalar sıcak bir ortam olduğu için tansiyon yükseltme gibi bir durumla karşılaşmanıza neden olabilir. Kullanıyorsanız eğer tansiyon ilacınızı yanınızdan ayırmayın.

Yalnızca Birkaç Parça Kıyafet Getirin, Bolca Anı Götürün!

Termal tatil, bedeninizin ve ruhunuzun hafiflemesini sağlayacağı için tatilinizde size yük olacak hiçbir şeyi yanınıza almamalısınız. Gün içerisinde vaktinizin çoğunu kaplıcalarda, havuzlarda, SPA ve saunalarda geçireceğinizi göz önünde bulundurarak fazla sayıda kıyafet almamaya dikkat edin. Pamukkale’ye gelirken birkaç parça rahat kıyafet ve minimum eşya ile yola çıkın.

Pamukkale, büyüleyici travertenleri ve tarihi güzellikleriyle sizi kendine hayran bırakacak. Pamukkale seyahat önerileri ve termal otele giderken alınması gerekenler listemizi inceleyin, tatilinizin kusursuz geçmesi için güzel bir bavul hazırlayın.

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yaptırın
Rezervasyon Yaptırın +90 (536) 643 80 29